Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsulttjänster RPA
Referensnummer: UPH/2019:25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72224100 Planering av systemimplementation, 72240000 Systemanalys och programmering, 72246000 Konsulttjänster för system, 72250000 System- och stödtjänster