92471-2018 - ResultatSverige-Umeå: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktningstjänster
Referensnummer: VLL 1334-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal för konsulttjänster för revisionsbesiktning av elanläggningar, hissar, portar, brandrevision och besiktning vattensprinkler, inertgasanläggningar samt tryckbärande anläggningar i fastigheter ägda av Västerbottens läns landsting.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Elrevision
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Revisionsbesiktning automatiska brandlarmsanläggningar
Del nr: 2
Revisionsbesiktning vattensprinkleranläggningar
Del nr: 3
Revisionsbesiktning inertgasanläggningar
Del nr: 4
Säkerhetsbesiktning trycksatta anordningar
Del nr: 5
Säkerhetsbesiktning hissar och portar
Del nr: 6