92487-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Stenmaterial – Ramavtal anläggningsmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal anläggningsmaterial
BeskrivningRamavtal anläggningsmaterial Umeå, Nordmaling, Vindeln.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 14212200 Stenmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde Norra Umeå kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109976:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter, 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde Södra Umeå kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109976:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde Nordmaling
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109976:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDelområde Vindeln
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109976:Lot:4