2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Byggarbeten vattenkraft Tekniska verken
Beskrivning: Denna RFI syftar till att komma i kontakt med entreprenörer vilka är aktiva inom området byggarbeten, i synnerhet avseende vattenkraft. Denna RFI annonseras med förhoppning om att beställaren får kontakt med ett antal entreprenörer med vilka beställaren för vidare dialog och eventuellt förhandlar om kontrakt och/eller ramavtal.
Intern identifierare: 26/11
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45251120 Anläggningsarbeten för vattenkraftverk