92543-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter – Mötes och paus möbler till hela Kriminalvården
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMötes och paus möbler till hela Kriminalvården
BeskrivningKriminalvården vill ha ett sammanhållet och likvärdigt utbud av möbler inom hela organisationen. Kravspecifikationen gäller rekreationsytor för personal samt besöksmiljöer.
Intern identifierare2025-4317
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav
Beskrivningse ffu.
Intern identifierare1621559
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde Möte och paus
Intern identifierare1621561