2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ny ambulansstation, Västerås
Beskrivning: Upphandlingen avser en utförandeentreprenad för nybyggnation av en ambulansstation på Västmanlands sjukhus i Västerås, belägen söder om den befintliga stationen. Entreprenaden omfattar samtliga arbeten som krävs för att leverera en färdig anläggning.
Intern identifierare: IN-IN25-0258
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45216122 Byggnation av ambulansstation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000