Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning transport och yrkesförare gymnasienivå
Referensnummer: UH-2020-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sigtuna kommun bjuder in till anbudslämning avseende yrkesförarutbildning inom transportteknisk utbildning i gymnasiet.
Avtalsperioden är tre (3) år med möjlighet till förlängning ett (1) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80210000 Teknisk och yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå, 80411000 Trafikskoletjänster, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen