92667-2023 - ResultatSverige-Härnösand: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Suturer och Stapler
Referensnummer: 22RS8676
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för senare avrop gällande suturer, ligaturer, stapler, clips och tång till clips, laparoskopiska instrument samt övriga produkter inom området till Region Västernorrland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141120 Clips, suturer och ligaturer, 33141121 Kirurgiska suturer, 33141127 Resorberbara hemostatika
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen