See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Idrottsmaterial
Beskrivning: Kommunerna upphandlar ett brett sortiment av utrustning till skola, idrottsarenor och fritids.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117897:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37420000 Gymnastikutrustning, 37440000 Träningsutrustning, 37415000 Friidrottsutrustning