Uppdraget avser miljöinventering av fastigheter inför ny- och ombyggnation och rivning. Medverkan som.
Expertstöd vid planering, upphandling och genomförande av bygg- och rivningsentreprenader. För mer info, läs AUC.1.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71313430 Analys av miljöindikatorer för bygg- och anläggningsarbeten, 90700000 Miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser ramavtal för konsulttjänster inom miljöinventering. Den årliga uppdragsvolymen kan uppskattas till cirka 900 000 kronor per år. Beställaren garanterar ej dessa volymer.