Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport och omhändertagande av avloppsslam från Kungsängsverket i Västerås
Referensnummer: Dnr 2018/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513700 Transport av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar omhändertagande av REVAQ-certifierat avloppsslam från Kungsängsverket med hög leveranssäkerhet och hög återvinningsgrad till åkermark.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513600 Avlägsnande av slam, 90513800 Behandling av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen