2. Förfarande
Förfarande
Titel: Air Handling Units
Beskrivning: Köparen avser att upphandla ramavtal för Air Handling Units (vidare kallad AHU) till sina IVC-System och till ventilerade burskåp, med tillhörande varor och tjänster. Ramavtalet omfattar: 1 AHU till IVC-System 2 AHU till ventilerade burskåp 3 AHU med inbyggt kylbatteri - till IVC-system 4 AHU med inbyggt kylbatteri - till ventilerade burskåp 5 HEPA-filter inkl. filterbyten 6 För-filer 7 Utbildningar 8 Serviceavtal
Intern identifierare: EUI 23 043
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Krav på leverantören
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på tjänsten