92862-2017 - ResultatSverige-Falun: Byggnadsmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal – Golvprodukter m.m. för löpande underhåll.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Falun.
Nuts-kod SE312 Dalarnas län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Golvprodukter för löpande underhåll för avhämtning och leverans. Avtalsperiod är 1.4.2017 – 31.3.2019 med option på 1 + 1 år.
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44111000 Byggnadsmaterial, 44111600 Golvplattor, 44112200 Golvbeläggningar, 44112210 Hårda golv
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.