92892-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Glass och liknande produkter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glass
Referensnummer: KSN-2021-02814
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15555000 Glass och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leveranser av styckglass, mjukglass och glasstillbehör för successiva avrop under avtalstiden till Uppsala Kommun med tillhörande avropande bolag.