2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende inköp av inredning
Beskrivning: I varje länsresidens har respektive landshövding en representationsvåning. Representationsvåningen omfattar alltid en möblerad representationsdel och en mindre bostadsdel. Inredningsansvaret för representationsdelen ligger på Statens fastighetsverk (enligt Förordning 2017:868 §27). Mot bakgrund av SFV:s uppdrag och ansvar för inredningen i länsresidensens representationsvåningar behöver SFV upphandla ett ramavtal för inköp av varor och tjänster av högklassig kvalitet.
Intern identifierare: 118/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000