See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Engagement services for AP7
Beskrivning: AP7 is in the process of tendering engagement services as complement and support to its own engagement and wider stewardship activities. The purpose of the assignment is to deliver sustainability engagement services toward companies/issuers in close collaboration with AP7.
Intern identifierare: Dnr 2024/82
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 66150000 Administrativa tjänster avseende finansmarknaden, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79412000 Finansiella konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000