Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ärendehanteringssystem - inbjudan till hearing
Referensnummer: KSN-2021-03594
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72211000 Programmering av system- och användarprogram
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun har för avsikt att gå ut i en upphandling avseende system för Ärendehantering för hantering av interna ärenden och serviceförfrågningar inom flera olika verksamheter. Uppsala kommuns IT-stab är den primära ägaren och förvaltaren av det system som ska upphandlas men systemet kommer vara ett verktygsstöd för ärendehantering och serviceförfrågningar för flertalet stödfunktioner inom Uppsala Kommuns Kommunledningskontor.
Inför en upphandling vill Uppsala kommun få mer information om vilka leverantörer och utbud som finns på marknaden. Därför bjuder vi nu in till en hearing. För mer information och anmälan, se bifogad inbjudan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48810000 Informationssystem, 72246000 Konsulttjänster för system, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen