93020-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Arkitekttjänster, Ljusdesigner & Byggingenjör
Referensnummer: Dnr: 2020–00031
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SISAB har för avsikt att upphandla konsulttjänster inom kategorierna Arkitekt, ljusdesigner samt byggingenjör.
För mer information om de olika kategorierna se bifogat förfrågningsunderlag
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318100 Ljustekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen