93023-2021 - ResultatSverige-Malmö: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av tekniska konsulter
Referensnummer: 20228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsupphandling avser täcka Nordion Energis behov av Tekniska konsulttjänster. Disciplinområden inom ramen för denna upphandling är:
• Elkraft
• Processteknik, Processdesign
• Bygg
• Mekanisk Konstruktion
• IC Konstruktion
• Programmering och Automation
• Projektering av Gasledningar
• Mark
• Transporter
• Brand och risk
• Tillstånd
• Projektstyrning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71323000 Teknisk konstruktion av process- och produktionsindustrin, 71334000 Maskin- och eltekniska ingenjörstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen