93024-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av tjänster avseende kundresor och tjänstedesign.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Pensionsmyndigheten ser ett behov av att kunna genomföra kundanalyser och utveckla kundinsiktsdrivna tjänster genom de metoder som benämns kundresor och tjänstedesign. För att kunna realisera detta ser vi ett behov av att köpa in externt konsultstöd.
Denna upphandling syftar till att säkerställa att Pensionsmyndigheten har tillgång till detta konsultstöd från en extern leverantör med djup kompetens inom området.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.