Officiellt namn: Nyköpingshem AB Nationellt registreringsnummer: 556450-9486 Postadress: Box 1019 Ort: Nyköping Postnummer: SE-611 29 Land: Sverige Att: Peter Björnhård E-post:peter.bjornhard@nykopingshem.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Städentreprenad 2017 – Nyköpingshem AB.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Nyköping.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Städning med tillhörande arbetsuppgifter av trapphus, allmänna utrymmen, kontors- och personalutrymmen.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.