9304-2023 - ÄndringSverige-Sollentuna: Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem
Referensnummer: SK2022-0426
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
AB SOLOM har behov av ett nytt ekonomisystem för att effektivisera flödet av leverantörsfakturor.
Upphandlingen avser en tjänst där leverantören ansvar för driften av systemet. Det som krävs för att systemet ska fungera ska ingå i kostnaden för driften av systemet.
Systemet ska vara helt integrerat, alla installerade systemmoduler fungerar smidigt och korrekt tillsammans och skapar nödvändiga transaktioner i alla berörda moduler i realtid.