93053-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Delprojektledare för SBF digitalisering 2.0 kring digital medborgardialog
Referensnummer: SBN/2021:282
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Delprojektledare för SBF digitalisering 2.0 och delprojektet ”Digital Medborgardialog”
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser behovet av delprojektledare för delprojektet ”Digital Medborgardialog” som ingår i projektet ”SBF DIGITALISERING 2.0” med erfarenhet av att driva projekt kring digitalisering och medborgardialog inom stadsbyggnadsfunktionen. Delprojektledaren kommer att avrapportera till projektledare, projektgrupp och styrgrupp, leda en delprojektgrupp, och eventuellt även stötta arbetet i tre övriga delprojekt.
Omfattningen på uppdraget är 25-50% av en heltidstjänst dvs. 10-20 timmar i veckan med avtalsperioden 2022-04-01 – 2023-04-01 (exkl juli månad) med möjlighet för kommunen att förlänga uppdraget ytterligare ett år.