See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Araben 1 i Borgholm nyinstallation solceller och energilager
Beskrivning: Sinfra genomför en upphandling av nyinstallation solceller och energilager åt Borgholm Energi AB. Upphandlingen genomförs som en totalentreprenad.
Intern identifierare: 23/34
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
Ytterligare klassificering (cpv): 09330000 Solenergi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000