93079-2023 - ResultatSverige-Ronneby: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjutstrafik samt trafik inom omsorgsverksamheten
Referensnummer: 21/60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser skolskjutsverksamhet och kompletterande transporter till och från skolaktiviteter samt trafik till och från Vård- och Omsorgsförvaltningens dagvård och Socialförvaltningens verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60120000 Taxitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen