93110-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Stängsel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stängsel i Skåne 2023
Referensnummer: 2023/457
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928200 Stängsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Stängsel och tillhörande materiel.
Sista anbudsdag
Anbud ska ha inkommit senast 2023-03-10 23:59
Anbudets giltighet
Anbudet ska vara giltigt till och med 2023-06-09
Inbjudan att lämna anbud avseende upphandling av stängselmaterial.
Skogsstyrelsen inbjuder härmed intresserade att lämna anbud på upphandling av olika modeller av stängsel samt tillhörande produkter.
Upphandlingen är regional och vi har ambitionen att geografiskt täcka endast Skåne.
Skogsstyrelsen kan inte garantera några inköpsvolymer eftersom de varierar kraftigt. Det är därför angeläget att anbudsgivaren lämnar rabattuppgifter på komponenter som kan ingå vid uppförande av olika stängseltyper.
Beskrivning av uppdraget och volym
Det totala uppskattade behovet för avtalet inklusive förlängningsår är 2000000 SEK.
Några garanterade volymer kan dock inte utlovas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928000 Vägtillbehör, 34928220 Stängselmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
- En prismatris för lämnande av anbud för de mest förekommande stängseltyperna används för utvärderingen och den ska ifyllas..