93142-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Torsby: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård 2022
Referensnummer: KST 2021/457
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Företagshälsovård
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 17 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85140000 Diverse hälsovård, 85147000 Företagshälsovård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Torsby kommun upphandlar företagshälsovård som bygger på tre delar. Den ena delen består av ett baspaket som är gemensam för samtliga (dock ej deltidsbrandmän i räddningstjänsten) i kommunen. Den andra delen består av tilläggstjänster som avropas. Den tredje delen är specifik för räddningstjänsten se bilaga kravspecifikation räddningstjänsten.