93147-2020 - ÄndringSverige-Tyresö: Förmedling av vårdpersonal
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster vård och omsorg
Referensnummer: 2020/KSUH 0005
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Vård och bemanningstjänster för sex (6) Kommuner, Haninge, Huddinge, Nacka, Nynäshamn, Tyresö och Värmdö kommun. Tjänster som efterfrågas för denna upphandling är: - skolsköterska - sjuksköterska - undersköterska - vårdbiträde.
Välkomna med ert anbud!
Allmän orientering
Kommun inbjuder Er att lämna anbud avseende bemanningstjänster inom vård och omsorg, skolsköterska, sjuksköterska, undersköterska och vårbiträde enligt förutsättningar och villkor för detta förfrågningsunderlag inklusive bilagor.