9321-2020 - ResultatSverige-Örebro: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts Norra länsdelarna
Referensnummer: 19RS4980
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av skolskjuts för Norra länsdelarna. Nora, Hällefors och Ljusnarsbergs kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Skolskjuts norra länsdelarna
Del nr: Nora
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60112000 Kollektivtrafik på väg, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av skolskjuts för Nora kommun
Skolskjuts norra ländelarna
Del nr: Hällefors
Upphandling av skolskjuts för Hällefors kommun.
Del nr: Ljusnarsberg
Upphandling av skolskjuts för Ljusnarsbergs kommun