93221-2023 - ResultatSverige-Kristianstad: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avtal Acetylcystein
Referensnummer: 2023-O000129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar Acetylcystein Meda, lösning för nebulisator.
Andra juridiska personer som genom avtal getts möjlighet av Region Skåne att nyttja detta Avtal ska kunna avropa produkter på detta Avtal på motsvarande villkor som Region Skåne.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33692000 Farmaceutiska lösningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling genererar avtalen omfattandes Acetylcystein Meda, lösning för nebulisator. Takvolym 21 770 fp för avtalstid inkl förlängningsoption.