Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnation Guldvingen Närhälsan, Lidköping.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Under perioden maj-juni 2017 kommer upphandling av Totalentreprenad gällande ombyggnation av Guldvingen Närhälsan i Lidköping annonseras. Ombyggnationen omfattas till största del av invändiga förändringar med tillhörande installationsarbeten. Förändringarna gäller rumsändringar för expeditioner, personalutrymmen och samtalsrum.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen