93288-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Löpande fastighetsunderhåll - Bygg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelLöpande fastighetsunderhåll - Bygg
BeskrivningUpphandlingen ska tillgodose Mark kommuns behov av löpande fastighetsunderhåll inom fackområdet bygg. Det avser både planerade och akut underhåll samt mindre nybyggnationer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001