93314-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Fjärrvärmeutbyggnad Hammarvägen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFjärrvärmeutbyggnad Hammarvägen
BeskrivningObjektet avser fem byggnader på Hammarvägen 11, 13, 15, 17 och 19 som i dag försörjs med värme och varmvatten via ett sekundärnät. Dessa byggnader ska primär anslutas till fjärrvärmenätet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106272:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten