93329-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Byggledare, Lokalnät och Regionnät
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledare, Lokalnät och Regionnät
BeskrivningUmeå Energi avser upphandla ramavtal för Byggledare inom regionnät- och lokalnätsprojekt. Takvolym för ramavtalet är 33 MSEK.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKonsulter Byggledare Lokalnät
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125028:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKonsult Byggledare Regionnät
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125028:Lot:2