93409-2019 - ResultatSverige-Tumba: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal arkitekttjänster för flerbostadsfastigheter
Referensnummer: 18/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende arkitekt- samt landskapsarkitekttjänster för flerbostadsfastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Arkitekttjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71200000 Arkitekttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal avseende arkitekttjänster för flerbostadsfastigheter.
Arkitekttjänster Landskap
Del nr: 2
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71420000 Landskapsarkitektur
Ramavtal avseende landskapsarkitekttjänster för flerbostadsfastigheter.