2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal resursstöd för vägutrustningskartverk
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om konsulttjänster angående resursstöd för hantering av vägutrustningskartverk (VU-kartverk).
Intern identifierare: SMF-2023-06112
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
Ytterligare klassificering (cpv): 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71354100 Digital kartläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000