2. Förfarande
Förfarande
Titel: Löne-och schemasystem som Saas-tjänst
Beskrivning: Uddevalla Kommun genom nu för en samordnad upphandling av Löne- och schemasystem som Saas-tjänst. Flera kommuner och kommunala bolag deltar som upphandlande myndigheter. Vilka kommuner och bolag som ingår i upphandlingen framgår av "Bilaga L Information om upphandlande myndigheter". Uddevalla Kommun kommer att vara värdorganisation för en gemensam installationen och ett sammanhängande, robust och framtidssäkrat stöd för lön- och schema-hantering efterfrågas i denna upphandling.
Intern identifierare: KS/2025:349
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72310000 Behandling av data
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000