Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Centrifug till Tvätteriet Alingsås
Referensnummer: 2020-01029
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42716100 Tvättanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Utbyte av centrifug och hiss samt nytt säkerhetsstaket till befintligt tvättrör ”Passat PT 36–14” tillverkningsår 2001.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42716120 Tvättmaskiner, 42931000 Centrifuger, 42952000 Centrifugdelar, 42995100 Tvättrörslinje, 51543400 Installation av tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen