Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Ekonomisystem för Skelleftebostäder
Referensnummer: UH-2018-8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Syfte är att anskaffa ett ekonomisystem mot fastighetsbranschen för att hantera ekonomisk bokföring. Målet är att få en effektiv hantering av Skebos ekonomiska administration, vilket inkluderar funktioner som redovisning, leverantörsreskontra, kundreskontra, anläggningsregister, huvudbok, fakturering samt rapportering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen