2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-stöd för publicering av handlingar till förtroendevalda samt förtroendemannaregister
Beskrivning: Upphandling avser ett digitalt stöd för att förse förtroendevalda i samtliga politiska organ i Region Skåne med handlingar till politiska sammanträden och eventuella förmöten. Region Skåne vill också upphandla ett förtroendemannaregister; ett digitalt stöd för att på ett strukturerat sätt kunna upprätthålla en förteckning över samtliga förtroendevalda i Region Skåne, nu och historiskt.
Intern identifierare: 2023-O002991
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000