93623-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hårvårdsprodukter – Hår- och skönhetsprodukter/verktyg till frisörer, barberare och makeupstylister
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHår- och skönhetsprodukter/verktyg till frisörer, barberare och makeupstylister
BeskrivningUtbildningsförvaltningen bjuder härmed in anbudsgivare att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument. Ramavtalet omfattar produkter för nedanstående områden för gymnasieutbildningarna Frisör och Hår och Makeupstylist, Frans, Lash lift och Gellack samt Barber. Upphandlingen är uppdelad i sex (6) delområden.
Intern identifierare0376/24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33711600 Hårvårdsprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 33711200 Kosmetika, 33722000 Manikyr- eller pedikyrset, 33742200 Nagellack, 39712200 Hårvårdsapparater
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelLägsta pris
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDelområde 3
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelDelområde 4
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelDelområde 5
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelDelområde 6