Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallsbehållare av plast
Referensnummer: 0311/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928480 Soptunnor och papperskorgar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avfallsbehållare av plast med tillhörande lock och ingående komponenter. Dessa benämns även som sopkärl och avfallskärl av andra upphandlande myndigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928480 Soptunnor och papperskorgar, 39224340 Soptunnor, 44616200 Avfallstunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen