See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hotell och konferens 2
Beskrivning: Vill ni vara leverantör av hotell- och konferenstjänster till flera kommuner och kommunala bolag i Dalarna? Upphandlingscenter genomför nu en upphandling av hotell och konferenstjänster till Falu kommun, Kopparstaden AB, Borlänge kommun, AB Borlänge Energi, AB Borlänge Elnät, Falu Borlänge regionen AB, AB Stora Tunabyggen, Avesta kommun, Avesta Vatten & Avfall AB, Gamla Byn AB, Gagnefs kommun, Hedemora kommun, Hedemora Energi AB, Ludvika kommun, WBAB WessmanBarken Vatten & Återvinning AB samt Säters kommun. Vi hoppas att ni finner upphandlingen intressant. Välkomna att lämna anbud löpande under hela avtalstiden! Observera att detta är ett eget definerat förfarande enligt 19 kap. LAG (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU), det vill säga inte ett dynamiskt inköpssystem. Däremot kan förfarandet liknas vid ett dynamiskt inköpssystem, där anbudsgivare löpande kan inkomma med anbud för att sedan få möjlighet att bli leverantör inom ramavtalet.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandets viktigaste kännetecken: Särskild tjänst
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55110000 Hotellinkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Hotell
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124021:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Konferens med övernattning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124021:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Konferens utan övernattning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124021:Lot:3