See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lönesystem
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett lönesystem. Systemet ska levereras som en molntjänst, i form av SaaS-tjänst, och söker en leverantör som kan erbjuda ett användarvänligt och processorienterat system, med en hög grad av automation. Kommunen söker ett system som är standardiserat och där behoven kan lösas genom konfiguration och kundanpassningar.
Intern identifierare: KS-2025/00159
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000