93735-2019 - ResultatSverige-Umeå: Underhållningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Scentekniker
Referensnummer: 18207
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92300000 Underhållningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser en scenteknisk kompetens till Vävenscenen. I uppdraget ingår bland annat scenarbete, ljudpassning, ljusriggning och konferensteknik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92300000 Underhållningstjänster, 92370000 Ljudteknikertjänster, 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen