Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gräsklippningsentreprenad Centrum och Nordvästra Uppsala
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenadkontrakt avseende gräsklippning inom skötselområdena Centrum respektive Nordvästra Uppsala.
Frågor om upphandlingen besvaras inte under perioden 22 december 2018 till 6 januari 2019 pga. ledighet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen