93789-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diskdesinfektorer.
Referensnummer: UE/160142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på diskdesinfektorer för successiva avrop till följande områden:
Område 1 – vårdavdelning/mottagning/vårdcentral,
Område 2 – mindre verksamhet (för placering på bänk/arbetsbord).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtal gällande diskdesinfektor till vårdavdelning/mottagning/vårdcentral.
Del nr: 2
Avtal gällande diskdesinfektorer till mindre verksamhet inom landstinget.