93801-2023 - ResultatSverige-Kristianstad: Övriga medel med verkan på nervsystemet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avtal Robinul-Neostigmin
Referensnummer: 2023-O000084
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33661700 Övriga medel med verkan på nervsystemet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar Robinul-neostigmin för rekvisition.
Andra juridiska personer som genom avtal getts möjlighet av Region Skåne att nyttja detta Avtal ska kunna avropa produkter på detta Avtal på motsvarande villkor som Region Skåne.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling genererar avtalen omfattandes Robinul-neostigmin. Takvolym 7864 fp för avtalstid inkl förlängningsoption.