Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-produkter
Referensnummer: UH-2017-538
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32321000 Storbildsprojektorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter upphandlar ett sortiment av AV-produkter och tillhörande tjänster där beställaren är Norrköpings kommun. Produkterna kommer att avropas successivt och är avsedda för användning i samband med presentationer, konferenser och utbildningar i beställarens egna lokaler, såsom klassrum, grupprum, möteslokaler och salar. Med produkter avses bland annat bildskärmar, projektorer, projektordukar och ljudutrustning. I tillhörande tjänster inkluderas bland annat service, support, projektering, montage och installation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32321000 Storbildsprojektorer, 51313000 Installation av ljudutrustning, 51314000 Installation av videoutrustning, 32552200 Bildskärmsenheter, 30231300 Bildskärmar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen