9383-2019 - ÄndringSverige-Gävle: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cystoskopiutrustning
Referensnummer: RS 2018/1344
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävleborg Läns Landsting har för avsikt att teckna avtal med en Leverantör för leverans av cystoskopiutrustning till operationsverksamheten Gävle Sjukhus.